Covid-19

Andrej Babiš se nechá očkovat proti covidu-19 hned první den

Premiér Andrej Babiš (ANO) se nechá očkovat proti covidu-19 hned první den, kdy se v Česku začnou očkovat zdravotníci, tedy v neděli 27. prosince. Řekl to v pondělí bez dalších podrobností televizi Nova. Zopakoval, že očkovat se začne ve čtyřech pražských a dvou brněnských nemocnicích, zásilka prvních vakcín přijde 26. prosince.

„Kdo bude první, to nevím, podstatné je, že začneme očkovat okamžitě, jak je to možné,“ řekl Babiš. Dosud ke svému očkování uváděl, že se musí poradit se svým praktickým lékařem kvůli chybějící slezině.

Podmínečnou registraci vakcíny proti covidu-19 firem Pfizer a BioNTech na trhu Evropské unie  pondělí schválila Evropská komise. Do Česka dorazí vakcína 26. prosince večer, půjde o 9750 dávek. Prvními prosincovými dávkami se budou očkovat zdravotníci ve vybraných nemocnicích. V lednu pak přibudou hospitalizovaní senioři a lidé v domovech sociální péče. Veřejnost z řad seniorů a mladších vážně nemocných se bude moci proti covidu-19 očkovat nejdříve v únoru.

Fakultní nemocnice Brno očekává v neděli dodávku 5000 vakcín na nemoc covid-19. Část půjde na očkování zaměstnanců nemocnice, část dalším nemocnicím v kraji, řekla dnes ČTK mluvčí nemocnice Veronika Plachá. Očkování by měl v nemocnici podstoupit i ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Naočkovat se podle dřívějších informací nechá také prezident Miloš Zeman, počká si ale, až bude moci být očkována veřejnost. „Počkám si, až projde první vlna, to jsou zdravotníci, druhá vlna, to jsou pracovníci integrovaného záchranného systému. A já se pak zařadím mezi všechny ostatní občany,“ řekl v neděli v pořadu Partie na CNN Prima NEWS. Při svém očkování nebude dělat „žádnou šaškárnu s televizními kamerami“, dodal.

Zdroj: lidovky.cz, čtk

Komentáře

Související články

Back to top button