Kancléřka Merkelová je kvůli koronaviru v karanténě

Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) musí do domácí karantény. V pátek byla u lékaře, který byl mezitím pozitivně testován na nákazu novým typem koronaviru, uvedl mluvčí vlády Steffen Seibert.

Po nedělní tiskové konferenci byla kancléřka informována, že lékař, u něhož byla v pátek na preventivním očkování proti pneumokoku, je sám nakažen koronavirem.

Reklama

Merkelová okamžitě odjela domů, řekl Seibert. „Testována na koronavir bude až později, nyní by to nebylo smysluplné. Kancléřka bude pracovat z domova,“ dodal mluvčí.

Kancléřka uspořádala v neděli večer po jednání s premiéry jednotlivých spolkových zemí tiskovou konferenci, kde oznámila zpřísnění opatření proti šíření koronavirové nákazy.  V celém Německu budou na minimálně dva týdny zakázána shromáždění více než dvou lidí. Výjimka z opatření se bude vztahovat na rodiny a členy jedné domácnosti.

V celém Německu budou zavřené restaurace i další gastronomická zařízení s výjimkou těch, kde je možné pokrmy vyzvednout s sebou nebo si je objednat přímo domů. Zavřeno musí mít i všechna kadeřnictví, kosmetická studia či masážní salóny.

V Německu se podle agentury DPA zatím prokázalo přes 24 100 nákaz koronavirem.

Zdroj: novinky.cz

Reklama
Mintos investice
Scroll to Top