Koronavirus v Plzni se potvrdil, klub hlásí hned 28 nakažených

Plzeň už během pondělí oznámila, že vzhledem k aktuální zdravotní situaci a z preventivních důvodů ruší úterní plánované semifinálové utkání Generali Česká Cupu s Třincem s tím, že probíhá testování hráčů i realizačního týmu.

Nyní už je drtivá většina výsledků známa. „Na základě plošného testování v HC Škoda Plzeň na nemoc covid-19 byl u 28 hráčů, členů realizačního týmu A mužstva a zaměstnanců klubu zjištěn pozitivní výsledek,“ informoval klub.

 

Foto: Milan Podpera, hcplzen.cz

 

„Na vyhodnocení jednoho testu se stále čeká. Klub je v kontaktu s krajskou hygienickou stanicí, na základě jejího rozhodnutí se bude následně řídit,“ dodali indiáni s tím, že prozatím nebudou poskytovat žádné další informace.

Plzeňští hokejisté jsou aktuálně v karanténě. Úvodní semifinálové utkání tak bude s velkou pravděpodobností kontumováno ve prospěch Ocelářů a dá se čekat, že se neodehraje ani odveta ve Slezsku. O osudu série rozhodne svaz.

Otazník visí i nad druhou sérií mezi Libercem a Pardubicemi. Bílí Tygři museli domácí duel rovněž odložit, v jejich kádru se vyskytly tři případy nákazy koronavirem. Zbytek týmu šel na testy, jejichž výsledky ještě nejsou známy.

Zdroj: hokej.cz

Scroll to Top