Lidé o víkendu nedodržovali opatření. Velký problém, varuje Prymula

Denní nárůst prokázaných případů nemoci covid-19 v Česku se vrátil nad 8000, v pondělí přibylo 8076 nakažených. Předchozí pondělí bylo o téměř 3800 případů méně.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula upozornil, že řada lidí o víkendu nedodržovala vládní opatření – například stáli ve skupinkách při pití piva. Prymula varuje, že to může překazit snahy o zpomalení šíření viru. Doporučuje, aby se potkávali maximálně příbuzní.

V pondělí vláda rozhodla o dalším rozšíření povinnosti nosit roušky. Od středy bude nutné zakrývat si dýchací cesty i venku v zastavěných oblastech měst a obcí, pokud budou lidé od sebe blíž než dva metry. Roušky budou povinné i v autě, pokud řidič nejede sám nebo se svojí rodinou.

Pražští strážníci v říjnu řešili 3666 cestujících bez roušky v MHD

„Pražští strážníci mají jako jednoznačnou prioritu stanoven dohled na dodržování povinnosti mít zakryté dýchací cesty v MHD. Na 135 přestupků bylo na místě vyřešeno uložením pokuty v celkové výši 39 100 korun, 49 přestupků bylo oznámeno správnímu orgánu a zbytek byl vyřešen domluvou,“ uvedl ředitel městské policie Eduard Šuster.

Sněmovna projedná rouškovné

Poslanecká sněmovna v úterý zřejmě pošle do závěrečného schvalování návrh na poskytnutí příspěvku 5000 korun všem důchodcům, takzvané rouškovné. Podle šéfa opozičního hnutí STAN Víta Rakušana by vláda na začátku schůze měla představit plán boje s koronavirem.

Ventilátory CoroVent budou mít registraci ve středu

Ventilátory CoroVent, vyvinuté ČVUT a třebíčskou firmou MICo, by měly mít registraci pro český trh ve středu. Uvedl to ministr zdravotnictví Roman Prymula na sociálních sítích. Prymula ale zdůraznil, že ventilátory nejsou určené ke standardnímu použití na oddělení. Dvě stovky těchto ventilátorů se nakoupily ze sbírky občanů, ministerstvo zdravotnictví o ně ale dlouhou dobu nejevilo zájem. Nyní se o ně mohou hlásit samotné nemocnice.

Zdroj: seznamzprávy.cz

Scroll to Top