Covid-19

Lidé si budou moci znovu odnést kávu nebo čaj z provozovny, vláda zákaz zrušila

Lidé si budou znovu smět odnášet například kávu nebo čaj připravené v provozovně. Vláda na pondělním zasedání zrušila zákaz prodeje nealkoholických nápojů s sebou, které byly připraveny v restauraci či výdejovém okénku. Na tiskové konferenci o tom informoval ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Nařízení platilo od čtvrtka, kdy vláda změnila protikoronavirové opatření, které má zamezit shlukování před stánky a omezit konzumaci alkoholu na veřejnosti.

Vláda ve čtvrtek vydala nové usnesení o prodeji nápojů. Původní zakazovalo prodej alkoholických nápojů z provozovny stravovacích služeb zákazníkovi mimo její vnitřní prostory. Opozice upozorňovala na podnikatele, kteří přijdou o možnost na trzích prodávat například medovinu v lahvích, a také na zvyk kupovat v restauracích pivo s sebou „do džbánku“.

Změnou usnesení ale kabinet zakázal prodávat veškeré rozlévané nebo na místě připravované nápoje k okamžité konzumaci mimo její vnitřní prostory. Nové usnesení je podle Blatného upraveno tak, že se týká výslovně alkoholických nápojů.

Za zákaz prodeje kávy s sebou se v neděli v rozhovoru pro Českou televizi omluvil premiér Andrej Babiš (ANO). Zákaz označil za „totální nesmysl“, přestože jím vedený kabinet usnesení schválil. „To se nedá pochopit, byla to chyba,“ řekl k opatření.

Zdroj: lidovky.cz

Komentáře

Související články

Back to top button