Podle Babiše se bude jednat i o zákazu prodeje alkoholu

Česko čeká další zpřísnění pravidel. Premiér Andrej Babiš oznámil, že nová opatření budou platit od středy. O situaci v průběhu neděle jednají ministři i premiér, v pondělí je chce vláda probrat s tripartitou a opozicí. Případný lockdown by podle ministryně financí Aleny Schillerové neměl znamenat uzavření obchodů a služeb.

Premiér Andrej Babiš v Událostech na ČT nastínil další možnosti, jak by mohla vláda od středy omezit život v Česku. „Jsou návrhy, jestli restaurace zavřít, nebo zakázat alkohol. Projednáme to zítra ráno,“ uvedl.

V sobotu přibylo v České republice 4635 potvrzených případů nemoci covid-19. Je to sice o skoro čtyři tisíce nakažených méně než v rekordní pátek, jde ale o nejvyšší nárůst o víkendovém dni, kdy se méně testuje.

Nejvíce se covid-19 v poslední době šíří na Náchodsku. Za uplynulých sedm dní tam bylo zaznamenáno asi 558 nově nakažených v přepočtu na 100 000 obyvatel. Druhý nejvýraznější nárůst má Uherskohradišťsko s 510 případy na 100 000 obyvatel, více než 400 nově nakažených má Příbramsko a Zlínsko.

Za neděli zatím přibylo 514 nakažených

Během dneška zatím přibylo 541 případů covidu. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k 18:00. O víkendech ale pokaždé klesá počet zjištěných nakažených i provedených testů. Vláda po dramatických přírůstcích z posledních dnů chystá další mimořádná opatření, který omezí hlavně sociální kontakty.

V nemocnicích bylo v neděli 2106 pacientů s covidem, o 21 víc než předchozí den. Počet nakažených ve vážném stavu se zvýšil o 30 na 438. Do statistik přibylo dalších 34 úmrtí, celkem Česko eviduje 982 obětí.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Scroll to Top