Covid-19KoronavirusKoronavirus v ČeskuMinistr ZdravotnictvíOčkování

Pojďte se očkovat, máme volno, nabádá Babiš. Imobilní ale do center nedojdou

Vláda otevírá registraci na očkování pro stále mladší věkové skupiny. Od středy pro 50+. Přitom se stále uspokojivě nevyřešil problém imobilních lidí, kteří z různých důvodů dojet za vakcínou nedokážou.

Premiér Andrej Babiš (ANO) v úterý na sociální sítí upozorňoval, že se ještě neočkovaly stovky tisíc lidí, kteří přitom už mají na vakcínu nárok. Například ve věkové skupině nad 80 let se k očkování nedostavilo 61 125 osob a ve věku nad 70 let dokonce 168 434 osob.

Částečným vysvětlením, proč se někteří lidé nenechali očkovat, přitom může být i to, že si pro vakcínu ze zdravotních důvodů jednoduše nejsou schopni sami zajít. A stát zároveň stále nepřišel s řešením, jak s vakcínou za těmito imobilními pacienty přijet.

Problém potvrzuje například Ludmila Kučerová, manažerka pro oblast zdravotnictví v Charitě České republiky, která upozorňuje, že imobilní lidé mají očkování proti covidu-19 řešit se svým praktickým lékařem. Jenže jak Seznam Zprávy už několikrát upozornily, právě dodávky vakcín do ordinací stále váznou.

„Je to strašně rozdílné a nevím, proč je taková rozdílnost po republice. Někde dostali lékaři očkovací látky už před třemi týdny a jinde nemají vůbec, i když mají zažádáno,“ říká Ludmila Kučerová, podle které stále řada imobilních pacientů dodnes není naočkovaná. Charita České republiky se stará o 36 tisíc klientů, kteří z velké většiny jsou právě imobilní.

Pokračování článku (Zdroj: SeznamZpravy.cz): Pojďte se očkovat, máme volno, nabádá Babiš. Imobilní ale do center nedojdou

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Back to top button