Povinnost nosit roušky na veřejnosti se vrací. I v autě s cizími lidmi, uvedl Prymula

Roušky bude od středy nutné nosit i venku na území obcí, pokud budou lidé od sebe blíže než dva metry, a v autě, uvedl ministr zdravotnictví Roman Prymula. Výjimku mají rodiny.

Vláda na pondělním jednání schválila povinné nošení roušek i autech. Povinnost bude platit od středy. Vztahovat se nebude na řidiče, který pojede sám nebo se členy rodiny. Nově se budou roušky nosit i na zastavěném území obce při vzdálenosti menší než dva metry od ostatních lidí. Na svém twitterovém účtu to oznámil ministr zdravotnictví Roman Prymula.

Kromě nošení roušek v autech nařídila vláda také povinnost mít zakryté dýchací cesty na veřejně přístupných místech v zastavěném území obce.

Toto nařízení neplatí při dodržení vzdálenost dva metry od ostatních a také pro členy rodiny a sportovce, upřesnil Prymula.

Kvůli stoupajícímu počtu nově nakažených platí od středy v celém Česku zpřísněná protiepidemická opatření. Všechny školy od základních po vysoké přešly na distanční výuku kromě tříd pro děti se speciálními potřebami.

Zdroj: čtk, idnes.cz, lidovky.cz

Scroll to Top