Covid-19

Před očkováním proti covidu ani po něm by lidé neměli pít alkohol

Aby očkování proti covid-19 bylo nejúčinnější, lidé by se před aplikací i po ní měli zříci jakéhokoli alkoholu. Podle britských vědců alkohol mění složení bilionů mikroorganismů žijících ve střevech, což ovlivňuje také bílé krvinky včetně lymfocytů, které posílají protilátky proti všem virům a jsou zodpovědné i za reakci organismu na protilátky.

Alkohol má negativní vliv na množství lymfocytů v krvi, tudíž i následná reakce imunitního systému na vakcínu proti koronaviru je omezená. Podle zjištění britské specialistky Ronx Ikhariové po vypití 3 sklenek prosecca dochází až k 50% snížení počtu lymfocytů v krvi.

Lymfocyty tvoří 20-40 % celkového počtu bílých krvinek

Jsou koncentrované v centrálních lymfatických orgánech a tkáních, tedy ve slezině, mandlích a lymfatických uzlinách, kde pravděpodobně dochází i k počáteční imunitní reakci na vakcínu proti covidu.

Při snížení počtu lymfocytů v těle tedy může dojít ke slabší odpovědi organismu,” upozorňuje pro Daily Mail imunoložka Sheena Cruickshanková z Anglie.

Lymfocyty mají podle týmu vědců z čínského Wu-chanu v imunitním systému zásadní význam, protože určují imunitní reakci, ale i paměť na infekční mikroorganismy a jiné cizí látky, jako je právě virus SARS-CoV-2.

Zdroj (Novinky.cz) : Před očkováním proti covidu ani po něm by lidé neměli pít alkohol

Komentáře

Související články

Back to top button