Covid-19

Prymula: Nic jsem neporušil, sám nerezignuji

Odstupující ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) na tiskové konferenci prohlásil, že žádná opatření neporušil. Na páteční tiskové konferenci měl zhodnotit vývoj epidemie onemocnění covid-19 v České republice. Očekává se ale, že se bude vyjadřovat ke kauze návštěvy restaurace, která měla být zavřená.

Vzhledem k tomu, že ho premiér Andrej Babiš vyzval k rezignaci, půjde zřejmě o jeho poslední konferenci. Brífink původně naplánovaný na poledne byl napřed posunut na 13:00, poté znovu o ještě o půl hodiny. Novinky ho přinesou živě.

Nad pravidelnou páteční tiskovou konferencí k vývoji nákazy visel od pátečního rána otazník. Od brzkého rána se totiž řeší Prymulova noční návštěva jedné z pražských restaurací, kterou absolvoval navzdory vládním opatřením. Společně s ním podle Blesku, který informaci přinesl, tam byl i první místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek.

Krátce po 11. hodině se k věci poprvé vyjádřil premiér Andrej Babiš (ANO), který se za jejich chování omluvil a vyzval Prymulu k rezignaci, jinak jej z funkce odvolá sám. Ještě odpoledne chce Babiš prezidentu Miloši Zemanovi v Lánech představit nového kandidáta – jedním z nich je podle informací Práva současný šéf Fakultní nemocnice v Motole a bývalý ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD).

Kvůli vážné epidemiologické situaci vláda na mimořádném jednání rozhodla o tzv. lockdownu Česka. Stejně jako na jaře se tedy od čtvrtka zavřely až na výjimky všechny obchody a služby. Restaurace byly uzavřeny už minulou středu, smí vydávat jídlo jen přes okénka, a to do 20:00.

V posledních dnech denně přibývá mezi 10 a 15 tisíci novými případy, zvyšuje se rapidně také počet hospitalizovaných s těžkým průběhem.

Zdroj: novinky.cz

Komentáře

Související články

Back to top button