Covid-19

Restrikce budou trvat déle, pokud restaurace otevřou navzdory vládě, varuje Blatný

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) přišel s jasným vzkazem restauracím, které se otevřely nebo chystají otevřít navzdory vládním zákazům. Ministr varoval, že pokud bude takových případů narůstat, vládní restrikce budou trvat o to déle.

„Dostávají se ke mně další rádoby heroičtí provozovatelé restaurací, kteří tvrdí, že restauraci otevřou navzdory našim opatřením. Kvůli těmto bezohledným lidem budou restriktivní opatření nastolena déle,“ varoval Blatný.

Dodal, že otevírání hospod a restaurací je pouhým výsměchem poctivým lidem. „Doufám, že budou tito lidé sankcionováni,“ napsal na Twitter.

Restaurace jsou zavřené z vládního rozhodnutí od 14. října, mohou provozovat pouze výdejní okénka. Tento týden navzdory zákazu otevřela restaurace Šeberák v pražských Kunraticích. Majitel uvedl, že tím chtěl vyjádřit nesouhlas s podle něj chybným postojem vlády vůči podnikatelům.

„Rozhodl jsem se ve středu večer, že ve čtvrtek otevřu, protože vláda nám řekla jasně, že otevřeme v pondělí, ale s tím, že nám to možná řekne až v neděli. Nejsme schopní takhle rychle reagovat na jejich nařízení,“ vysvětlil své konání majitel restaurace Jakub Olbert v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Přes zákaz otevřely i další restaurace, hospody nebo bary. Městská policie odhalila na konci října jednu v Pardubicích na sídlišti Dukla. Při noční razii z pátku na sobotu zadržela policie v Praze v nočním klubu 119 lidí. Pořadatelům párty hrozí milionová pokuta.

Zdroj: prima cnn

Komentáře

Související články

Back to top button