Covid-19

V centru Prahy se demonstruje proti vládním opatřením

Na pražském Staroměstském náměstí se dnes odpoledne uskuteční demonstrace proti vládním opatřením, která souvisejí s koronavirovou pandemií. Svou účast na akci nazvané Otevřeme Česko přislíbila více než tisícovka protestujících. Dodržování veřejného pořádku i současných vládních nařízení budou v centru hlavního města kontrolovat dvě stovky policistů. Demonstraci svolala iniciativa za zachování provozu restaurací Chcípl PES.

Organizátoři shromáždění uvádějí, že vláda stávající situaci nezlepšuje, ale zhoršuje. Tvrdí, že se dokážou účinněji chránit sami. Nechtějí nadále respektovat opatření, která podle nich nejenže nefungují, ale zapříčinila „pandemii chudoby, nezaměstnanosti, krachujících firem a nevzdělanosti“. Zároveň ovšem vyzvali účastníky, aby přišli v rouškách a aby se přizpůsobili poklidné atmosféře akce.

Živé video z demonstrace:

 

Na náměstí mají zaznít projevy zástupců podnikatelů v pohostinství, fitness trenérů, lékařů, maturantů či Podnikatelských odborů. Během dvouhodinového programu se chystá vystoupit také zpěvák Daniel Landa.

Na sociální síti facebook slibovalo den před konáním akce svou účast 1500 lidí, dalších 4200 lidí projevilo o demonstraci zájem. Policie na místo vyšle zejména pořádkovou službu a také členy antikonfliktního týmu.

Zdroj: lidovky.cz

Komentáře

Související články

Back to top button