Ve Františkových Lázních se koronavirem nakazilo už kolem 200 lidí, většinou šlo o hosty

Hygienici evidují už zhruba 200 lidí, kteří se nakazili nebo mají souvislost s nárůstem onemocnění koronavirem ve Františkových Lázních na Chebsku. Ve většině případů šlo o klienty lázeňských zařízení, uvedl ve čtvrtek server Seznam Zprávy. Zhruba 170 klientů, u nichž se nákaza potvrdila, je už v domácí izolaci v místě svého trvalého bydliště, a to ve všech krajích. Další lidé s pozitivním testem na covid-19 jsou mezi zaměstnanci ubytovacích zařízení.

Na rostoucí počet případů zareagovali hygienici ve spolupráci s provozovateli lázeňských i dalších hotelových zařízení mimořádným opatřením, které by mělo nárůst případů nákazy zmírnit.

„Největší efekt pokud jde o zabránění šíření onemocnění má stále dodržování režimových opatření. To znamená sociální distanc, nošení ochranných prostředků dýchacích cest a minimalizace kontaktů. Krajská hygienická stanice se snaží ve spolupráci s vedením města opatření veřejnosti sdělovat jasně a srozumitelně a také je systematicky korigovat,“ řekla mluvčí karlovarské Krajské hygienické stanice (KHS KK) Michaela Zajíčková.

Na počátku týdne řekl ředitel Lázní Františkových Lázní Josef Ciglanský, že přes vysokou úroveň hygienických opatření přímo v lázních, nebylo možné zamezit nákaze klientů, kteří se potkávali s dalšími lidmi ve městě, v restauracích nebo zábavních podnicích nebo s nákazou už přijeli. I proto se město snaží dohodnout s provozovateli těchto podniků na omezení provozní doby.

V Karlovarském kraji byla nejhorší situace se šířením koronaviru na jaře. Vzniklo několik lokálních ložisek nákazy, které se ale podařilo včas zastavit. Podle hygieniků se stav, kdy se objevovaly jen jednotky případů, začal měnit v druhé polovině prázdnin, obvykle v souvislosti s nákazami na hromadných společenských a zábavních akcích.

Další nárůst případů pak vzniká ve školských zařízeních. Podle Zajíčkové nyní KHS KK eviduje případy nákazy na šesti školách v kraji. Onemocnění se týká jak žáků, tak i pedagogů.

Ke středečnímu večeru bylo v kraji podle údajů KHS KK evidováno celkem 159 aktivních případů nákazy koronarirem. Největší počet případů 81 byl na Chebsku, 56 případů je z Karlovarska a 22 na Sokolovsku.

Zdroj: lidovky.cz

Scroll to Top