Covid-19

Zastavené vleky nevadí, sjezdovky znovu obsadily děti

Sjezdovky v některých lyžařských areálech v sobotu opět obsadily děti, které je spolu s rodiči sjíždějí na bobech a sáňkách. Stejně jako v předchozích dnech nemohou návštěvníci využít vleky, neboť zimní střediska jsou na základě rozhodnutí vlády kvůli koronaviru mimo provoz. „Lidem to nezakazujeme, jen je upozorňujeme, že tak vlastně porušují vládní nařízení,” řekl správce lyžařského areálu v Olešnici na Blanensku František Jílek.

Aby byl svah kdykoliv připraven na nové otevření, zasněžují jej kdykoliv, kdy to teplotní podmínky dovolí. „Zasněžovali jsme i na Silvestra, celou silvestrovskou noc a znovu na Nový rok odpoledne, kdy teplota klesla pod nulu. Svah teď nijak neupravujeme, sníh zůstává ležet na hromadách, jsou ho tam tisíce kubíků,” poznamenal Jílek.

Chlapec na bobovací lopatě zdolává malý skokanský můstek vytvořený dětmi na zasněženém svahu v lyžařském areálu v Olešnici na Blanensku.

Chlapec na bobovací lopatě zdolává malý skokanský můstek vytvořený dětmi na zasněženém svahu v lyžařském areálu v Olešnici na Blanensku.Foto: Igor Zehl, ČTK

I když příval návštěvníků v botách sněhové pokrývce úplně neprospívá, v Olešnici je ze svahu nikdo nevyhání. „Chápeme, že být zavření s dětmi přes svátky doma je hrozné, a přijde mi nesmyslné dětem odepřít aspoň radost ze sněhu. Bohužel to s sebou ale nese i negativní dopady,” dodal Jílek.

Lidé bobují na svahu v lyžařském areálu v Olešnici na Blanensku.

Lidé bobují na svahu v lyžařském areálu v Olešnici na Blanensku.Foto: Igor Zehl, ČTK

Lidé neberou ohled na to, že zasněžování je časově i finančně náročné, zanášejí na sníh zbytečně bláto z nezasněženého okolí a po některých zůstávají na svahu i odpadky.

„Apelujeme na lidi, aby dodržovali pořádek, ale také aby udržovali bezpečné rozestupy. Ale těžko můžeme běhat po svahu a něco jim nařizovat, když máme zavřeno. Pokud by tady byli lyžaři, u turniketů bychom vytvořili rozestupy a dohlíželi na to, aby měli zakrytá ústa a nos. Na sjezdovce by také nevznikaly tak velké skupinky lidí, jako je tomu u pěších,” upozornil na paradox vládních opatření správce areálu.

Kromě Olešnice lidé využívají k bobování a sáňkování zasněžené sjezdovky také v nedalekém Hodoníně u Kunštátu nebo v Němčičkách na Břeclavsku.

Do zimního střediska Kohútka u Nového Hrozenkova na Vsetínsku přijelo mnoho lidí za zimními radovánkami.

Do zimního střediska Kohútka u Nového Hrozenkova na Vsetínsku přijelo mnoho lidí za zimními radovánkami.Foto: Dalibor Glück, ČTK

Žena s dětmi sáňkuje na zasněženém svahu v lyžařském areálu v Olešnici na Blanensku.

Žena s dětmi sáňkuje na zasněženém svahu v lyžařském areálu v Olešnici na Blanensku.Foto: Igor Zehl, ČTK

Zimní středisko Kohútka u Nového Hrozenkova na Vsetínsku.

Zimní středisko Kohútka u Nového Hrozenkova na Vsetínsku.Foto: Dalibor Glück, ČTK

Zdroj: čtk, novinky.cz

Komentáře

Související články

Back to top button